Oyunİndirelim
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LEFT FOR DEAD 2 İNCELEMESİ

LEFT FOR DEAD 2 İNCELEMESİ Empty LEFT FOR DEAD 2 İNCELEMESİ

Mesaj tarafından celil lebron23 Perş. Ocak 14, 2010 9:17 pm

İlk Left 4 Dead oyununda bu yana aşağı yukarı 1 yıl geçti ve Left 4 Dead 2 şimdiden raflardaki yerini aldı. Özellikle Half Life 2'nin yayınlanmadan önce yaşadığı ertelemeleri ve hala gizemini koruyan Half Life 2: Episode 3'ü düşündüğümüzde, Valve'den bu kadar çabuk bir devam oyunun gelmesi alışılmadık bir durum. Valve'nin bu şanlı tarihine ve oyunun ilkinden bu kadar kısa bir sürede yayınlanmasına rağmen Left 4 Dead 2 her manada son derece yeterli, ilkinden daha sağlam ve şüphesiz daha kaliteli bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Eğer hala arkadaşlarınızla bir araya gelip aç zombileri öldürme modundaysanız bu oyundan daha iyisini bulamazsınız. Ancak ilk oyunun oynanışından sıkıldıysanız, devam oyunu satın aldığınıza değmeyecektir. Left 4 Dead 2 çok büyük değişiklikler sunan bir oyun yerine daha çok oyundaki var olan içeriklerin düzeltilmesi ve geliştirilmesiyle oluşmuş bir oyun görünümünde. Peki biz bu durumdan şikayetçi miyiz? Tabi ki de hayır.
İLKİ GİBİ, AMA ONDAN DAHA İYİ
Left 4 Dead 2'yi oynadıktan sonra ilk oyuna geri dönme olasılığınız çok az. İlk Left 4 Dead oyununda 4 campaign vardı ancak bunlardan yalnızca 2 tanesinde Versus modu oynanabiliyordu. Oyunun yayınlandığı ayın sonlarında Valve Survival Paketi'ni yayınladı da, biz oyun severler de tam olarak Versus tecrübesinin tadına varabildik. Left 4 Dead 2 ise birbiriden ilginç 5 campaigne sahip. Ayrıca oyun ilkinden çok daha ayrıntılı ayarlar, daha fazla mod ve haliyle daha fazla yapacak şey sunuyor. Birçok yönden Left 4 Dead 2'nin ilk oyun olmasını isterdim. Çünkü oyun orijinalinden daha tamamlanmış izlenimi oluşturuyor. Ayrıca bu ilk oyun olsaydı, en azıyla takımsal oynanış sistemi de bizlere şu anda olduğu kadar tanıdık gelmezdi ve oyunun çok çok daha fazla tadını çıkarırdık.
İlk oyunu hiç oynamamış olup da neden bahsettiğimi anlamayanlarınız da olabilir, bu yüzden kısa süreliğine bir geri dönüş yapmak istiyorum. Left 4 Dead bir zombi oyunu ve siz de yolunuza çıkan ve size saldıran, hızla yayılan virüsten etkilenmiş olan insanları (ben bunları zombi olarak nitelendirdim) öldürerek haritanın sonuna varmaya çalışıyorsunuz. Oyunda hayatta kalmaya çalışan 4 insan var ve siz de bu karakterlerden birini seçerek oyuna başlıyorsunuz. Kısaca Left 4 Dead bu. Left 4 Dead 2'nin de bu açıdan ilkinden pek fazla bir farkı olduğu söylenemez. Devam oyunu Amerika'nın güneydoğusunda geçiyor ve yeni senaryo karakterleri ilk oyuna göre tepkisel olarak çok daha iyi tasarlanmışlar. İçinde bulundukları durumun çok daha farkında gibiler, olaylara verdikleri tepkiler çok daha gerçekçi.
Diğer benzer oyunların aksine eğer kazanmak istiyorsanız, Left 4 Dead 2 sizi bir ekip halinde çalışmaya zorluyor. Oyunda birbirinizle sürekli konuşmanız ve bu konuşmalara katılmanız gerekli. Ekibin 4 üyesi de birbirlerine sürekli ne yaptıklarını bildirmeli, cephane, silah ve sağlık paketlerinin yerlerini söylemeliler. Başınız belaya girdiğindeyse arkadaşlarınızdan yardım istemeniz yapacağınız en doğru hareket olacaktır.
Oyunda bir önceki oyun gibi, birden çok zorluk seviyesi var. Normal seviye oyuna yeni başlayanlar için iyi bir tecrübe sunarken Expert seviyesinde en iyi iletişim, karar verme ve karşılık verme yeteneğine sahip olanlar hayatta kalıyor
celil lebron23
celil lebron23
Çaylak Üye

- Similar topics