Oyunİndirelim
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Call Of Duty Modern Warfare 2 Ps3 İncelemesi

Call Of Duty Modern Warfare 2 Ps3 İncelemesi Empty Call Of Duty Modern Warfare 2 Ps3 İncelemesi

Mesaj tarafından kobeilker C.tesi Ocak 23, 2010 11:32 am

Call Of Duty Modern Warfare 2 Ps3 İncelemesi Modern-warfare-2

Genel olarak playstation 3 oyuncularının ağırlık verdiği oyunlar Pes , Fifa , Smackdown , Need For Speed gibi Fps olmayan yani Oyun kolumuz siaxais in dezavantajı nişan problemi olmayan oyunlardır. Ama bu durum son zamanlarda çıkan oyunlar sayesinde bir nebzede olsa unutularak konsoldaki savaş tecrübelerimiz ve bu tecrübelerden aldığımız zevk arttırıldı diyebiliriz. Metal Gear Solid 4 ile başlayan bu fps oyunlarındaki yükseliş Call Of Duty Modern Warfare ile devam etti.. Şimdi ise bu denklemin son halkası Modern Warfare 2 diyoruz.. Buyrun incelememize..

Öncelikle bir oyuncu olarak Call of duty Modern Warfare in benim için ne ifade ettiğini ve bu oyunu oynadıktan sonra nasıl bir fan boya dönüştüğüme değinmek istiyorum.. Her oyuncunun kendine göre oynadığı oyunlarda aradığı bir özellik vardır benim oyunlarda aradığım özellik, hikayenin bir bütün halinde ilerlemesi ve bir film havasında olmasıdır. Grafiklere yada seslere çok takılmasamda oyunun hikayesi tamamsa benim için oynamaya değer bir oyundur.. Modern warfare 1 ile oyuna başladığım zaman hikayenin geçen konuşmaların ve oyundaki oynanabilirlik seviyesinin yüksek olması beni hemen kendine bağlayan ve oynamaya kıyamadığım oyunlar listesine zirveden giriş yapmasını sağlamıştı. Heleki Captain Price nin yanına gidip merhaba dediğimizde "Soap nasıl isim ...? Sen nasıl geçtin elemeleri?" sorusunu sorması bir ayrı güzel gelmişti.. İlk operasyona başlayıp oyunda hiç kesilmeyen aksiyonu tadınca birde üstüne üstlük oyunun Single Playerinin kısa sürmesi tadı damağımda kalan bir oyun olarak kalmasını sağlamıştı.. Oyununun sonunda hatırlayacak olursanız İmran Zarkayev i son yaptığımız hamle ile öldürüyor ama daha sonra olanlar hakkında hiç bir bilgi edinemiyorduk.. Bu noktadan sonra incelememize geçebiliriz..

Oyunun Hikayesi Hala Birinci Oyundaki Gibimi?

Oyun başlayınca kendimizi çok farklı hissetmemizi sağlayacak bir bölümde kendimizi buluyoruz.. Bir Amerikan askeri kampında eğitmenin söylediklerini uygullayan bir er ile başlamak, sanırım Soap ile Price gerçekten öldü(!) ama du bakalım demekten kendimizi alamıyoruz. Küçük bir hatırlatma bölümünden sonra oyuna tam anlamıyla başladığımızı söyleyebilirim ilk yapılan görevden sonra Soap ın olduğu bölüme gidiyor ve Captain Mactavis ile kazakistan dağlarında bir operasyona başlıyoruz.. bu görevide yaptıktan sonra sırada oyunun belkide tüm oyunlarda çığır açan bölümü "No Russian" bölümü geliyor.. Bu bölüm yüzünden oyunun rusyada yasaklanmış olması ve bölüme başlamadan önce aşırı şiddet içerdiğini belirten bir uyarı vermesi isterseniz bu bölümü oynamadan geçebileceğinizi söylemesi sanırım bölüm hakkında birazcık bilgi edinmenizi sağlaycaktır. Daha fazla anlatıp sizlerinde bu bölümü önceden bilmenizi istemem Smile oynamanız lazım.. Oyun hakkında detaylara inecek olursak.

Grafikler ;

Şunu rahatlıkla söyleyebilirimki İlk oyunda yakalanan muhteşem grafikler aynen devam etmekte ve üzerine çok büyük artılar sağlanmasa da kaliteli bir çizgi yakalandığını söylemekte yarar var. Girdiğiniz arazi koşullarındaki kaplamalar olsun silahların üzerindeki kan efektleri olsun hepsi tamamen bir düzen üzerine oturtulmuş. Yapılan değişikliklerin oyuna bir artı kazandırdığı bir gerçek. Bölümlerdeki çatışmalarda yakalanan grafik atmosferi ise mükemmel..
kobeilker
kobeilker
Co-Admin
Co-Admin

- Similar topics