Oyunİndirelim
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PSP GO incelemesi

PSP GO incelemesi Empty PSP GO incelemesi

Mesaj tarafından bєяk™ C.tesi Ocak 23, 2010 2:12 pm

Sürgülü 3,8 inç LCD ekran, halefinden yüzde 50 küçüklük ve yüzde 40 hafiflik ve 16 GB'lık saklama kapasitesi ilk göze çarpan yetenekler. Sony, UMD yapısı hakkında kumar oynamış ve üretim maliyetlerini kısıtlamak için kaldırma kararı almış. Bunun satışlara nasıl yansıyacağını hep birlikte göreceğiz. Fiyatın yüksek olduğunu düşünenler içerisindeki dahili SSD hafızanın fiyatını da düşünürlerse çok da pahalı olmadığını göreceklerdir.

Teknik Özellikler:
333 MHz İşlemci
64 MB Bellek
3,8 inç ekran (480 x 272 çözünürlüklü)
Stereo hoparlörler ve mikrofon
802.11b Wi-Fi bağlantı
Bluetooth 2.0+EDR
USB 2.0
Mikro bellek yuvası
Analog video çıkışı
16 GB dahili hafıza

Tasarım

Cihaz oldukça şık bir tasarıma sahip , bence eski psp'den daha iyi bir tasarıma sahip. En azından tam taşınabilir bir oyun konsolu olmayı başarmış , oldukça hafif bir cihaz , ve yeteri kadar da ince. Şık malzemeler kullanılmış. Malzeme kalitesi de yeterli.

Ekran Kalitesi

Diğer psp'lere göre daha iyi bir ekran kalitesine sahip , parlaklık olarak diğerlerinden üstün. Kalite olarak da eski psp'lerden iyi. Ekranın küçültülmüş olmasının oyun zevkine herhangi bir olumsuz etkisini hissetmedim , ekran yeterli durumda.

Kutu içeriği

Küçük bir kutu ile geliyor , içerisinde şarj adaptörü , usb veri kablosu ve kitapçıklar bulunuyor. Kulaklık bulunmuyor , kutu içeriği yeterli denilebilir.

Kullanım

Bence abartıldığı kadar kullanımı zor değil , ben yarım saat menülerde gezindim ve internete girdim ve şuanda alışmış sayılırım , ellerim küçük falan da değil , tuşların konumlandırılmasının sorun yaşatacağından endişe ediyordum ancak şimdilik kötü olduğunu düşünmüyorum.

Oyun Performansı

Diğer psp'lerden çok büyük bir farkı yok ancak bence daha kaliteli oynanıyor oyunlar. Dahili hafıza da herhangi bir yavaşlama veya sorun oluşmuyor , oldukça yüksek performanslı. Ayrıca oyunlar daha hızlı yükleniyor.

Multimedya Performansı

Cihaza yüzlerce şarkı yükledim ve gün içinde dinledim , ses kalitesi oldukça iyi , sense me adlı yeni sistem güzel düşünülmüş. Film performansı da oldukça iyi birkaç film yükledim ve hiçbir sorun yaşamadım. Ayrıca hoparlörleri de yeterli güç ve kalitede.

Herkesin Çekindiği Konu ; Tuşlar

Bence tuş konumlandırılması kötü değil , ben sadece birkaç saatlik kullanma ile alıştım ve şuanda oyunları çok rahat oynuyorum , kullanımı zor falan da değil.

Son Söz

Bence genel olarak çok iyi bir cihaz , eski psp'lere göre daha iyi tasarlanmış , kayan kapak sistemi oldukça kaliteli. Olumsuz pek bir yönü yok diyebilirim. Eğer taşınabilir bir oyun konsolu almak istiyorsanız bundan daha iyi bir alternatif bence yok. Psp alacak olanlar var ise GO almalarını tavsiye ediyorum , yakında oyunları ücretsiz oynayabileceğimize dair söylentiler var , umarım yakında kırılır bu cihaz ve tam anlamı ile kullanabiliriz. Ancak kırılmasa bile oyunlar çok pahalı değil bu şekilde de elbet kullanılabilir.
bєяk™
bєяk™
Normal Üye

https://www.facebook.com/profile.php?ref=profile&id=1